Kłamstwo w związku

Pięknie wyglądasz

Wszystko ok

Doszłam

Wszyscy kłamią, albo przemilczają prawdę, w większych lub mniejszych sprawach. Nie wszystkie kłamstwa są złe i szkodliwe, wiele z nich jest wręcz niezbędna w codziennym życiu.

Chce żeby moja druga połówka czuła się swobodnie okłamując mnie, jeśli kłamstwo wyda się najlepszym rozwiązaniem w danym momencie. Chce usłyszeć że dobrze wyglądam, jeśli tego w danej chwili potrzebuje, nawet jeśli tak nie jest. Że wszystko jest dobrze, a nawet niech udaje orgazmy. I niech nie czuje się z tym źle. Ale kłamstwo ma tylko wtedy sens kiedy zadba się o to żeby nie musieć go powtarzać. Następnym razem doradź w co się ubrać, daj kasę na fryzjera, porozmawiaj o tym co cię gnębi, powiedź co cię kręci w łóżku, a co nie – i nie miej pretensji że jeśli tego nie zrobisz to nic się nie zmieni na lepsze. Jak ma się zmienić jeśli samemu się zadbało o to żeby pozostało takie jakie jest.

Dobry związek nie polega na tym żeby być ślepo/głupio szczerym. Ludzię w dobrym związku wiedzą jak ze sobą rozmawiać żeby jednocześnie dbać o siebie i szanować się, ufać sobie, ale nie musieć wymuszać na drugiej osobie bezgranicznej i nieograniczonej szczerości. Ale kiedy już kłamiesz, pamiętaj żeby korzyści z tego kłamstwa były przynajmniej tak wysokie dla drugiej osoby co dla ciebie, a najlepiej znacznie większe. Bo właśnie tak powinno być.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s